Thiriet Vanille de Papouasie-Nouvelle-Guinée
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 837kj (201 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 837kj (201 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 6 |
| Positive Points | 2 |
| Proteins | 4g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 4g |
| Saturated Fat | 0.5g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 4.166666666666666% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 4.2% |
| Saturated Fat Value | 0.5g |
| Score | 4 |
| Sodium | 51.999998092652mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 52mg |
| Sugars | 19g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 19g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Cindy's Kitchen Cindy's Kitchen, Skinny Dressing Marinade, Fig Tahini (Similarity score: 9.21)
- Hokushin Tachibanaya Co Ltd Hokushin, Saka Manju (wheat Cake) (Similarity score: 20.75)
- Kind Breakfast Probiotics Orange Cranberry Bars (Similarity score: 24.48)
- Solo Cake & Pastry Filling Dessert (Similarity score: 25.26)
- Reina Fresa Desnatado 0%0%0% (Similarity score: 27.16)
- Yellow Corn Tortilla, Yellow Corn (Similarity score: 28.15)
- Fresenius Kabi Fresubin 2 Kcal Max Fruit De La Foret (Similarity score: 28.62)
- Fresubin,fresenius Kabi Fresubin 2 Kcal Fibre Drink (Similarity score: 28.71)
- Cloetta (Similarity score: 28.75)
- Hamlet Fondant À Rouler Vert (Similarity score: 29.16)
- Nuco Organic & Fair Trade Vinegar With Coconut Syrup (Similarity score: 29.32)
- Auchan Salsa Yogur (Similarity score: 29.80)
- Mediterranean Style Organic Dressing & Marinade (Similarity score: 29.97)
- Bjorg (Similarity score: 30.27)
- Bjorg Riz Cuisine (Similarity score: 31.53)