Tops, Tops Markets Llc Tops, sugar free mini gummi worms
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1046kj (250 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1046kj (250 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 3 |
| Proteins | 5g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 5g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 0 |
| Sodium | 25mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 25mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Tops, Tops Markets Llc Tops, Sugar Free Gummi Bears (Similarity score: 0.00)
- Sugar Free Gummy Worms (Similarity score: 0.00)
- Sugar Free Gummi Bears (Similarity score: 0.00)
- White Corn, 6 Inch Taco Style Tortillas (Similarity score: 9.85)
- Los Angeles Tortilleria Bakery Corn Tortillas (Similarity score: 13.21)
- Hy Vee Country Style Yolk Free Noodles, Country Style (Similarity score: 13.62)
- Food For Life Food For Life, Wheat Free Sprouted Corn Tortillas (Similarity score: 14.03)
- Pereg Couscous Tomato & Herbs (Similarity score: 15.62)
- Pitted Prunes (Similarity score: 22.61)
- Amazonas Rainforest Product Amazonas Rainforest Product, Gourmet Cooked Dried Potatoes (Similarity score: 23.31)
- Cajeta Doce De Leite De Cabra Com Coco (Similarity score: 25.13)
- Cajeta Doce De Leite De Cabra Com Canela E Run (Similarity score: 25.13)
- Artisanal Pasta, Egg Rigatoni (Similarity score: 25.18)
- Twin Marquis Inc Twin Marquis, Vegetable Dumpling Wrapper (Similarity score: 25.82)
- Corn Tortillas, Corn (Similarity score: 26.69)
Ingredients List
- E965ii
- E903
- E428
- E270
- E330
- Natural And Artificial Flavouring
- E440a
- Colour
- E951
- Coconut Oil
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)