Toque du chef 4 Paniers jambon fromage
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1121kj (268 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1121kj (268 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 6.8g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 6.8g |
| Saturated Fat | 10g |
| Saturated Fat Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio | 62.5% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 62.5% |
| Saturated Fat Value | 10g |
| Score | 12 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 4.3g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 4.3g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Santa Lucia Mini Boccocini (Similarity score: 13.26)
- Mozzarella Fior’ Di Latte (Similarity score: 13.26)
- La Hollandaise La Hollandaise (Similarity score: 16.28)
- Tarte Crumble Framboise (Similarity score: 17.44)
- Hochwald Sahnen Wunder Typ Vanille (Similarity score: 17.80)
- Quiche Au Saumon Et Petits Legumes (Similarity score: 18.03)
- Kalona Super Natural Organic Whipping Cream (Similarity score: 19.61)
- Globus Schoko Sahnetorte (Similarity score: 19.90)
- Buckleberry Foods Buckleberry Foods, Raspberry Love Bites (Similarity score: 20.83)
- Saputo Fromage Bocconcini (perle) (Similarity score: 22.85)
- Philadelphia Original Cream Cheese Product (Similarity score: 23.26)
- Préfou Nature (Similarity score: 23.30)
- Olympisme Goat Cheese Traditional (Similarity score: 23.59)
- Nos Régions Ont Du Talent Chaource (Similarity score: 23.81)
- Ja! Buttertoast (Similarity score: 27.04)
Ingredients List
- Water
- Stabiliser
- E451
- Wheat Flour
- Ham
- Water
- Dextrose
- Glucose Syrup
- Blood Proteins
- Salt
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)