Torta gelato Saint Honorè
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1159kj (278 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1159.0kj (278 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 19 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.4g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.4g |
| Saturated Fat | 10.6g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 73.6111111111111% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 73.6% |
| Saturated Fat Value | 10.6g |
| Score | 19 |
| Sodium | 88.0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 88.0mg |
| Sugars | 28.9g |
| Sugars Points | 6 |
| Sugars Value | 28.9g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Deluxe Minl Cheesecakes (Similarity score: 11.85)
- Mars Mars Parfum Praliné Enrobage Croustillant (Similarity score: 12.08)
- Casino Cônes Vanille Chocolat X6 (Similarity score: 14.34)
- Ben & Jerry's,unilever Caramel Chew Chew (Similarity score: 15.10)
- Tiramisu Speculoos (Similarity score: 15.31)
- Algida Viennetta Choco Nut (Similarity score: 15.31)
- Ben & Jerry's,unilever Americone Dream (Similarity score: 15.50)
- Archipel Cônes Caramel Beurre Salé (Similarity score: 16.57)
- Nestlé Adults Only Black Edition (Similarity score: 17.30)
- Casino Cônes Café (Similarity score: 17.70)
- Profiteroles (Similarity score: 17.84)
- Dolciando Profiteroles (Similarity score: 17.84)
- Gildo Rachelli Profiteroles (Similarity score: 17.84)
- Profiteroles (Similarity score: 17.84)
- Cookie Dough Life Cookie Dough Batter Ice Cream With Gobs Of Cookie Dough & Chocolate Chips (Similarity score: 18.69)