Tracklements Horseradish & Cream Sauce
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1255kj (300 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1255kj (300 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 5 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 5 |
| Sodium | 200mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 200mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Horseradish & Cream Sauce (Similarity score: 0.00)
- Mcdonald's,mccain Petite Frite (Similarity score: 18.61)
- Topfish,trung Son Seafood Processing Jsg Crevette Torpedo (Similarity score: 18.99)
- Ocean Sea Langostino Crudo (Similarity score: 22.24)
- Rouleaux Impériaux (porc) (Similarity score: 23.33)
- K Classic Sahne Meerrettich (Similarity score: 23.58)
- Siete Chickpea Flour Siete (Similarity score: 24.07)
- Coop Store Burgerbrød (Similarity score: 25.49)
- Pizza Al Salame (Similarity score: 25.57)
- Arrowhead Mills Organic Sprouted Corn Flakes (Similarity score: 26.01)
- Kirkland Signature Oven Dried Organic Roma Tomatoes (Similarity score: 27.87)
- Harmony Maquereaux Harmony (Similarity score: 29.39)
- Le Gourmand Salade De Fruits De Mer (Similarity score: 29.73)
- Hummus De Lentejas (Similarity score: 31.42)
- Salade De Fruits De Mer (Similarity score: 32.30)
Ingredients List
- Horseradish Root
- Sunflower Oil
- Cream
- Vinegar
- Mustard Powder
- Sugar
- Sea Salt
- Preservative
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)