Pain brioche
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1109kj (266 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1109kj (266 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 8 |
| Positive Points | 4 |
| Proteins | 7.8g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 7.8g |
| Saturated Fat | 4g |
| Saturated Fat Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio | 53.333333333333336% |
| Saturated Fat Ratio Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio Value | 53.3% |
| Saturated Fat Value | 4g |
| Score | 4 |
| Sodium | 44mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 44mg |
| Sugars | 11g |
| Sugars Points | 2 |
| Sugars Value | 11g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Buttered Noodles With Chicken Meatballs Meals (Similarity score: 16.23)
- Coolree Creamery Irish Fresh Whole Milk (Similarity score: 19.74)
- Good Milk,nöm Buttermilch (Similarity score: 21.51)
- Consum Lechera Entera (Similarity score: 22.58)
- Auzier Chabernac Gommes À La Réglisse (Similarity score: 22.94)
- Sanchez Le Pot De Glace (Similarity score: 23.25)
- Tartufo Croccante (Similarity score: 23.74)
- Inex Lait (Similarity score: 23.88)
- Mövenpick Maple Walnut (Similarity score: 24.38)
- Grom Gelato Alla Crema (Similarity score: 24.51)
- Minusl Schokomilch, Laktosefrei 250 Ml Pro Packung (Similarity score: 25.05)
- Ja! Laktosefreie Bio Vollmilch (Similarity score: 25.74)
- Latte Uht Biologico (Similarity score: 26.15)
- Latte Uht Biologico (Similarity score: 26.15)
- Beillevaire Creme Cafe (Similarity score: 26.52)