Auzier Chabernac Gommes à la réglisse
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1117kj (267 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1117kj (267 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1.2g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.2g |
| Saturated Fat | 0.1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 50% |
| Saturated Fat Ratio Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio Value | 50% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 3 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 2.2g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.2g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Coolree Creamery Irish Fresh Whole Milk (Similarity score: 16.04)
- Inex Lait (Similarity score: 19.97)
- Pain Brioche (Similarity score: 22.94)
- Olympus Био Прясно Мляко 3,7% (Similarity score: 23.88)
- Buttered Noodles With Chicken Meatballs Meals (Similarity score: 24.31)
- Lait Entier (Similarity score: 25.30)
- Emmi Emmi Vollmilch Uht Brik (Similarity score: 25.30)
- Ja! Laktosefreie Bio Vollmilch (Similarity score: 27.98)
- Latte Uht Biologico (Similarity score: 28.00)
- Latte Uht Biologico (Similarity score: 28.00)
- Hochwald Frische Vollmilch Länger Haltbar 3,5% Fett (Similarity score: 29.08)
- Consum Lechera Entera (Similarity score: 29.23)
- Ja Frische Vollmilch 3,5% (Similarity score: 29.38)
- Mövenpick Maple Walnut (Similarity score: 29.60)
- Billa Heumilch 3,6% (Similarity score: 29.71)