Risotto Radicchio e Provola
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 946kj (227 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 946kj (227 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 10 |
| Positive Points | 2 |
| Proteins | 3.7g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.7g |
| Saturated Fat | 7.4g |
| Saturated Fat Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio | 61.66666666666667% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 61.7% |
| Saturated Fat Value | 7.4g |
| Score | 8 |
| Sodium | 139.99999999999997mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 140mg |
| Sugars | 1.1g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Apple Cinnamon Filling In A Cinnamon Crust Sweet Treats Sandwiches, Apple Cinnamon (Similarity score: 23.00)
- Bimbo Conchas (Similarity score: 23.02)
- 365 Everyday Value, Whole Foods Market Inc 365 Everyday Value, Organic Five Cheese Ravioli (Similarity score: 25.35)
- Mini Chocolate Satin Pie, Mini Chocolate (Similarity score: 27.13)
- Rising Moon Organics Rising Moon Organics, Organic Four Cheese Ravioli (Similarity score: 28.21)
- Fiozella Pasta Co Whole Wheat Ravioli (Similarity score: 29.90)
- Apple Pie (Similarity score: 29.98)
- Bio Village, Marque Repère Mozarella (Similarity score: 30.51)
- Bio Village,marque Repère Mozzarella Bio 19 % Mat Gr (Similarity score: 30.51)
- Everyday Mozzarella (Similarity score: 30.60)
- Victorine Brioche Perdue (Similarity score: 31.09)
- Leclerc Tarte Aux Pommes (Similarity score: 31.65)
- B2in Croissant Recto (Similarity score: 31.81)
- Severino, Severino Pasta Mfg Severino, Cheese Stuffed Rigatoni (Similarity score: 31.85)
- Cirigliana Nuvola (Similarity score: 32.11)