Roule au fromage
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1188kj (284 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1188kj (284 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 10 |
| Positive Points | 4 |
| Proteins | 7.4g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 7.4g |
| Saturated Fat | 6.4g |
| Saturated Fat Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio | 34.97267759562842% |
| Saturated Fat Ratio Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio Value | 35% |
| Saturated Fat Value | 6.4g |
| Score | 6 |
| Sodium | 108.00000000000001mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 108mg |
| Sugars | 2.5g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Bing Cherry Pie (Similarity score: 23.95)
- Strawberry Rhubarb Pie (Similarity score: 24.42)
- Becel Becel Light Omega 3 100% Végétal (Similarity score: 27.34)
- Peach Pie (Similarity score: 28.51)
- Rians Les Choux Façon Profiteroles (Similarity score: 29.85)
- Häagen Dazs Haagen Dazs Butter Pecan Ice Cream (Similarity score: 30.65)
- Ice Cream, Butter Pecan (Similarity score: 30.96)
- Good Humor Ice Cream & Frozen Desserts Strawberry Shortcake Bar (Similarity score: 31.10)
- Natural Decadence Creamless Chocolate Pie (Similarity score: 32.21)
- Chocolate Peanut Butter Ice Cream, Chocolate Peanut Butter (Similarity score: 32.62)
- Orgadoof Tissa (Similarity score: 33.41)
- Picard Canette Farcie Aux Pommes Et Pruneaux (Similarity score: 33.50)
- Lanza Tagliatelles Au Basilic (Similarity score: 33.64)
- Pane Morbido 8 Cereali E Soia (Similarity score: 33.80)
- Les Mousquetaires 6 Crêpes Fraiches De Froment (Similarity score: 34.17)