Pane morbido 8 cereali e soia
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1176kj (282 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1176.0kj (282 calories/kcal) |
| Fiber | 8.3 |
| Fiber Points | 5 |
| Fiber Value | 8.3 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 5 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 1.2g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.2g |
| Saturated Fat | 0.6g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 42.85714285714286% |
| Saturated Fat Ratio Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio Value | 42.9% |
| Saturated Fat Value | 0.6g |
| Score | 0 |
| Sodium | 120.0mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 120.0mg |
| Sugars | 5.5g |
| Sugars Points | 1 |
| Sugars Value | 5.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Decramer Cramique Chocolat Belge 400 G (Similarity score: 27.33)
- Decramer Cramique Raisins Belge 400g (Similarity score: 27.66)
- Decramer Brioche Raisins (Similarity score: 27.66)
- Vérin Ne Gaspacho, Concombre, Avocat, Petits Pois (Similarity score: 30.05)
- Kroger Strawberry Shortcake Bars (Similarity score: 31.96)
- Les Mousquetaires 6 Crêpes Fraiches De Froment (Similarity score: 32.77)
- Maison Malansac 6 Crêpes Fraîches De Froment (Similarity score: 32.77)
- Natural Decadence Creamless Chocolate Pie (Similarity score: 32.83)
- Molino Azzurro Fagottini Aux 4 Fromages (Similarity score: 33.01)
- Délices Du Lac Saint Jean Tarte Aux Bleuets Sauvages (Similarity score: 33.36)
- Cheesecake Pistache & Framboises (Similarity score: 33.71)
- Atelier Georget Amandine Aux Poires (Similarity score: 33.75)
- Roule Au Fromage (Similarity score: 33.80)
- Favols Confit De Lait (Similarity score: 35.34)
- Picard Canette Farcie Aux Pommes Et Pruneaux (Similarity score: 35.42)