Rxb green coffee capsule
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1307kj (313 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1307kj (313 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 5 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.006g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.01g |
| Saturated Fat | 0.002g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0.40816326530612246% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0.4% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 5 |
| Sodium | 196mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 196mg |
| Sugars | 0.006g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Waitrose Coleslaw (Similarity score: 16.92)
- Millefeuille (Similarity score: 18.17)
- Le Houmous Aux Zestes De Citron (Similarity score: 19.01)
- Houmous Aux Citrons (Similarity score: 19.01)
- Kim's Food Crispy Duck Pancakes (Similarity score: 19.05)
- Kim's Food Sky Dragon Pancakes (Similarity score: 19.05)
- Les Tartinables Caviar D'aubergine (Similarity score: 20.94)
- Ciro Bruschetta Caviar D'aubergine Sans Gluten (Similarity score: 20.94)
- Dan Qinx Hamburger Sauce (Similarity score: 23.85)
- Stars Potato Salad (Similarity score: 24.03)
- Reggia, Pasta Reggia Reggia Penne Ziti Semola Gr 500 (Similarity score: 24.06)
- Pietro Castelli Conchiglioni (Similarity score: 29.04)
- Wing Sauce (Similarity score: 31.04)
- Metro Chef Sauce Pesto Alla Siciliana (Similarity score: 31.26)
- Wehah Farm Inc Organic Brown Rice Cakes (Similarity score: 31.87)