Tortellini à la viande sans gluten
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 916kj (219 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 916kj (219 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 11g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 11g |
| Saturated Fat | 1.2999999523163g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 28.26086911452078% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 28.3% |
| Saturated Fat Value | 1.3g |
| Score | -1 |
| Sodium | 160.000002384184mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 160mg |
| Sugars | 1.2000000476837g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.2g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Coquelicot Provence Ravioli Frais Boeuf Bolognaise (Similarity score: 9.20)
- Mix Buffet Salade & Serpentini (Similarity score: 12.11)
- Tesco Broccoli & Tomato Quiche (Similarity score: 17.01)
- Cheese Ravioli (Similarity score: 18.79)
- Cheese Ravioli (Similarity score: 18.79)
- Cheese Ravioli (Similarity score: 18.79)
- Oryza Euryza Gmbh Hamburg, Oryza Steamed Jasmin Reis (Similarity score: 19.83)
- Ravioli Daube (Similarity score: 20.49)
- Kbs Prawn Gyoza (Similarity score: 20.75)
- Evol Evol , Shredded Beef Burrito (Similarity score: 21.55)
- Maître Coq 4 Cailles Farcies Aux Figues Et Au Foie Gras De Canard (Similarity score: 22.26)
- Nems Au Poulet (Similarity score: 22.67)
- Samoussa De Boeuf (Similarity score: 23.92)
- Vegetalia Vegeburguer De Tofu Y Espinas (Similarity score: 25.65)
- Food Lion Cheese Ravioli (Similarity score: 25.68)