4 Beignets à l'ananas DELICES D'ORIENT
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1238kj (296 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1238kj (296 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 8 |
| Positive Points | 1 |
| Proteins | 2.6g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.6g |
| Saturated Fat | 1.2g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 9.23076923076923% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 9.2% |
| Saturated Fat Value | 1.2g |
| Score | 7 |
| Sodium | 136mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 136mg |
| Sugars | 17g |
| Sugars Points | 3 |
| Sugars Value | 17g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Lilly's Cinnamon Buns (Similarity score: 23.50)
- Ducros Sazonadores Del Mundo Italia Ideal Para Pasta, Salsas Y Pizza (Similarity score: 30.71)
- Gourmet Patrioats Oatmeal (Similarity score: 31.10)
- The Hotel Kitchen Chipotle Ketchup (Similarity score: 31.48)
- Dorayaki (Similarity score: 33.54)
- Natalie Robyn's Balsamic Vinaigrette (Similarity score: 33.84)
- Claim Jumper Caramel Apple Pie, 42 Oz (Similarity score: 35.02)
- Vongole Del Pacifico (Similarity score: 35.26)
- Spianata (Similarity score: 35.27)
- Murat Feuille De Baklava 500 Gr X 20 Arev (Similarity score: 35.29)
- Bahadourian Pâte À Filo (Similarity score: 35.29)
- Country Farms Super Greens (Similarity score: 36.12)
- Barilla,mulino Bianco Crostata Cacao (Similarity score: 36.81)
- Gu Energy Gu Chews Orange (Similarity score: 36.91)
- Jsp Enterprises Ltd Pappardelle's, Bell Pepper Trio Linguine (Similarity score: 37.01)