Jsp Enterprises Ltd. Pappardelle's, Bell Pepper Trio Linguine
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1247kj (299 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1247kj (299 calories/kcal) |
| Fiber | 5.3 |
| Fiber Points | 5 |
| Fiber Value | 5.3 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 10 |
| Proteins | 14.04g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 14.04g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | -6 |
| Sodium | 140mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 140mg |
| Sugars | 3.51g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 3.51g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Georges Monin S A Sugar Free Dark Chocolate (Similarity score: 19.14)
- Country Farms Super Greens (Similarity score: 19.58)
- Pastorelli Food Products Inc Pastorelli, Pizza Crust Roman Pizzeria Style (Similarity score: 30.21)
- Spianata (Similarity score: 32.58)
- Solomillos De Atun En Aceite De Oliva (Similarity score: 32.81)
- Garant, Axfood Orientalskt Bröd Råg (Similarity score: 36.96)
- Murat Feuille De Baklava 500 Gr X 20 Arev (Similarity score: 36.98)
- Bahadourian Pâte À Filo (Similarity score: 36.98)
- 4 Beignets À L'ananas Delices D'orient (Similarity score: 37.01)
- Houmous (Similarity score: 37.42)
- Love Grown Foods Llc Colorful Fruity Cereal (Similarity score: 38.89)
- Haricots Rouges (Similarity score: 39.20)
- Mauka Mauka Kids Rosquitas Con Vitaminas (Similarity score: 40.17)
- 4 Beignets De Banane (Similarity score: 40.35)
- Pizza Con Mozzarella Di Bufala Campana Dop (Similarity score: 40.35)
Ingredients List
- Durum Semolina Flour
- Salt
- Yellow Bell Pepper
- Red Bell Pepper
- Green Bell Pepper
- Water
- Wheat Gluten
- Egg White
- Spices For Flavor And Coloring
- Natural Colours
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)