4 beignets de Banane
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1268kj (304 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1268kj (304 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 6 |
| Positive Points | 1 |
| Proteins | 3.2g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 3.2g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 5 |
| Sodium | 132mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 132mg |
| Sugars | 9.5g |
| Sugars Points | 2 |
| Sugars Value | 9.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Country Farms Super Greens (Similarity score: 24.96)
- Georges Monin S A Sugar Free Dark Chocolate (Similarity score: 29.06)
- Jodee's Pie (Similarity score: 32.25)
- Sunny Sunny Sport (Similarity score: 33.68)
- Maison Hermine Tagliatelle 250 G Curry (Similarity score: 33.71)
- Natalie Robyn's Balsamic Vinaigrette (Similarity score: 35.50)
- Propolis (Similarity score: 37.09)
- Claim Jumper Cherry Danish Pie, 43 Oz (Similarity score: 37.92)
- Marie Callenders Cherry Pie, 43 Oz (Similarity score: 39.01)
- Jsp Enterprises Ltd Pappardelle's, Bell Pepper Trio Linguine (Similarity score: 40.35)
- Betty Crocker Scooby Doo! Fruit Flavored Snacks Xxl Pouch (Similarity score: 40.36)
- Yumbana Shoppe Muffins (Similarity score: 41.67)
- Ubago Filetes De Caballa Aceite De Oliva Bajo Contenido Sal (Similarity score: 41.81)
- La Fragua Miel Mil Flores (Similarity score: 42.51)
- Orange Candy Twists, Orange (Similarity score: 42.52)