alipende Café soluble descafeinado
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1255kj (300 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1255kj (300 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 15g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 15g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | -2 |
| Sodium | 64mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 64mg |
| Sugars | 3g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 3g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Original Pizza Crust (Similarity score: 16.26)
- Our Family Individual Pizza Crust (Similarity score: 16.26)
- Original Pizza Crust (Similarity score: 17.04)
- Original Pizza Crusts (Similarity score: 17.04)
- Thin Pizza Crust (Similarity score: 17.04)
- Mini Pizza Crusts (Similarity score: 17.04)
- Rustic White Pizza Crusts (Similarity score: 18.26)
- Target Stores Ultra Thin & Crispy Pizza Crusts (Similarity score: 20.85)
- Thin Pizza Crust (Similarity score: 20.85)
- Target Brands Inc Ultra Thin & Crispy Pizza Crusts (Similarity score: 20.85)
- Arachides Blanches Roties (Similarity score: 27.26)
- Eurl Stld Le Fermier (Similarity score: 28.37)
- Soy Boisson Petit Épeautre Et Noisette (Similarity score: 29.51)
- Biovegan Farbspaß (Similarity score: 30.60)
- Fire Roasted Pizza Crusts (Similarity score: 32.09)