alteza Cono sabor nata y chocolate
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1155kj (277 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1155kj (277 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 19 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.7g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.7g |
| Saturated Fat | 11.7g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 90.69767441860465% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 90.7% |
| Saturated Fat Value | 11.7g |
| Score | 19 |
| Sodium | 80mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 80mg |
| Sugars | 28.5g |
| Sugars Points | 6 |
| Sugars Value | 28.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Spaghetti Eishörchen (Similarity score: 8.70)
- Auchan Conos De Nata (Similarity score: 10.76)
- Délisse,marque Repère Tiramisu (Similarity score: 11.40)
- Selex Bicotti Ripieni Di Gelato (Similarity score: 13.10)
- Milbona,lidl Profiteroles (Similarity score: 14.66)
- Crai Profiteroles (Similarity score: 14.66)
- Mucci Spaghetti Eishörnchen (Similarity score: 15.04)
- Casino Cônes Chocolat Pistache X6 (Similarity score: 16.53)
- Casino Cônes Vanille Chocolat X6 (Similarity score: 17.60)
- Tiramisù (Similarity score: 18.55)
- Denner Tiramisu (Similarity score: 18.79)
- U Cônes Vanille Chocolat (Similarity score: 19.45)
- Jumbo Triple Choco Mousse (Similarity score: 19.84)
- Dia Conos Sabor Vainilla X4 (Similarity score: 20.15)
- Cora Cones Vanille Fraise (Similarity score: 20.39)