Auchan Conos de nata
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1155kj (277 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1155kj (277 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 18 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.4g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.4g |
| Saturated Fat | 11g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 84.61538461538461% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 84.6% |
| Saturated Fat Value | 11g |
| Score | 18 |
| Sodium | 76mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 76mg |
| Sugars | 27g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 27g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Délisse,marque Repère Tiramisu (Similarity score: 8.61)
- Alteza Cono Sabor Nata Y Chocolate (Similarity score: 10.76)
- Jumbo Triple Choco Mousse (Similarity score: 10.86)
- Cora Cones Vanille Fraise (Similarity score: 11.04)
- Spaghetti Eishörchen (Similarity score: 11.54)
- Verrine Tiramisu (Similarity score: 12.29)
- U Cônes Vanille Chocolat (Similarity score: 12.29)
- Milbona,lidl Profiteroles (Similarity score: 12.38)
- Crai Profiteroles (Similarity score: 12.38)
- Casino Cônes Chocolat Pistache X6 (Similarity score: 13.13)
- Gildo Rachelli Profiteroles (Similarity score: 14.67)
- Gildo Rachelli Profiteroles (Similarity score: 14.88)
- Profiteroles (Similarity score: 14.88)
- Dolciando Profiteroles (Similarity score: 14.88)
- Profiteroles (Similarity score: 14.88)