Amanhecer CAGE SOLUBLE DESCAFEINADO
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1218kj (292 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1218kj (292 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 17g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 17g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | -1 |
| Sodium | 92.00000166893199mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 92mg |
| Sugars | 2g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Veda Life Veda Life, Kichari Rice Mix (Similarity score: 19.98)
- Lebanese Bread (Similarity score: 27.81)
- Essential Everyday Ultra Thin Pizza Crust (Similarity score: 30.20)
- Spartan Spartan, Ultra Thin Pizza Crust, Original (Similarity score: 30.20)
- Food Lion, Food Town Stores Inc Food Lion, Green Split Peas (Similarity score: 32.00)
- Hannaford Green Split Peas (Similarity score: 32.00)
- Metro Chef,metro Tagliolini Encre De Seiche (Similarity score: 33.72)
- Bouton D'or Les Pommes Allumettes (Similarity score: 35.46)
- Netto Netto Pommes Allumettes (Similarity score: 35.46)
- Ruby's Gold Ruby's Gold, California Mix Golden Granola (Similarity score: 36.69)
- Yayla Lenteja Roja (Similarity score: 36.88)
- Calvo Sardinillas En Aceite De Oliva (Similarity score: 37.72)
- Calvo Sardinas En Aceite De Oliva Bajo En Sal (Similarity score: 37.72)
- Calvo Sardinillas En Aceite De Oliva Bajo En Sal Calvo Pack 2 Latas (Similarity score: 37.72)
- La Quiberonnaise Filets D'esturgeon (Similarity score: 37.81)