Ametller origen Tortellini de ricota y espinacas
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 929kj (223 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 929kj (223 calories/kcal) |
| Fiber | 1.5 |
| Fiber Points | 1 |
| Fiber Value | 1.5 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 7 |
| Positive Points | 6 |
| Proteins | 9g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 9g |
| Saturated Fat | 5.7g |
| Saturated Fat Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio | 40.714285714285715% |
| Saturated Fat Ratio Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio Value | 40.7% |
| Saturated Fat Value | 5.7g |
| Score | 1 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 2.6g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.6g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Monique Ranou Galette Blé Noir Lardons Chèvre (Similarity score: 8.40)
- Jambon Sec (Similarity score: 9.68)
- Aurora Egg Pasta Tagliatelle (Similarity score: 16.98)
- Aurora Le Fettuccine Egg Pasta (Similarity score: 16.98)
- Popy Andouillette Herbe (Similarity score: 17.16)
- Ardealul Ardealul Pate Porc Cu Ciolan Afumat (Similarity score: 19.01)
- Tesco 2 Pork Loin Steaks (Similarity score: 19.11)
- Orecchiette Integrali (Similarity score: 19.43)
- Bimbo Pan Pita Linaza (Similarity score: 20.22)
- Roti De Porc Cuit (Similarity score: 21.36)
- Brooklyn Town Burgers Black Angus (Similarity score: 21.93)
- Tegut Risottoreis (Similarity score: 23.06)
- Delhaize Boudin Blanc Et Noir Mixte Bio (Similarity score: 25.38)
- Picard Bbq Vegan Bagel (Similarity score: 26.33)
- Crêpes (Similarity score: 28.97)