Orecchiette integrali
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 937kj (224 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 937kj (224 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 10.4g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 10.4g |
| Saturated Fat | 0.3g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 33.33333333333333% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 33.3% |
| Saturated Fat Value | 0.3g |
| Score | -3 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 2.1g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Tegut Risottoreis (Similarity score: 15.46)
- Jambon Sec (Similarity score: 17.69)
- Bimbo Pan Pita Linaza (Similarity score: 17.96)
- Tesco 2 Pork Loin Steaks (Similarity score: 18.94)
- Ametller Origen Tortellini De Ricota Y Espinacas (Similarity score: 19.43)
- Brooklyn Town Burgers Black Angus (Similarity score: 22.05)
- City Market Grillattu Broileri (Similarity score: 22.42)
- Limoujoux Jambon D'auvergne (Similarity score: 25.97)
- Hacendado Salmón De Noruega (Similarity score: 26.05)
- Aurora Le Fettuccine Egg Pasta (Similarity score: 26.44)
- Aurora Egg Pasta Tagliatelle (Similarity score: 26.44)
- Monique Ranou Galette Blé Noir Lardons Chèvre (Similarity score: 26.75)
- Ardealul Ardealul Pate Porc Cu Ciolan Afumat (Similarity score: 26.76)
- Luna Rossa Bake Shop Delicious Italian Cookies (Similarity score: 27.03)
- Mivolis,dm Halsbonbons: Atemfrei (Similarity score: 27.67)