Auchan Cono sabor chocolate
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1138kj (272 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1138kj (272 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 18 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.5g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.5g |
| Saturated Fat | 11g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 84.61538461538461% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 84.6% |
| Saturated Fat Value | 11g |
| Score | 18 |
| Sodium | 64mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 64mg |
| Sugars | 25g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 25g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Auchan Cône Vanille Chocolat (Similarity score: 6.47)
- Netto Cone Chocolat (Similarity score: 8.05)
- Tous Les Jours Cônes Parfum Vanille, Parfum Chocolat X8 (Similarity score: 8.68)
- Spar Cono Helado Sabor A Nata (Similarity score: 10.16)
- Rachelli Tiramisù Free Form Senza Lattosio (Similarity score: 10.90)
- Auchan 6 Cônes Vanille Avec Pépites De Nougatine (Similarity score: 11.74)
- Double Chocolate Reduced Fat Ice Cream Dipped In Chocolate Flavored Coating Bars, Double Chocolate (Similarity score: 12.60)
- Dolciando Tiramisù (Similarity score: 12.60)
- Raspberry Reduced Fat Ice Cream Topped With Raspberry Sauce Covered With Dark Chocolaty Coating Drizzled With Raspberry Flavored Ribbon Bars, Dark Chocolate Raspberry (Similarity score: 13.35)
- Miko,unilever, Viennetta Viennetta Glace Dessert Crème Brûlée 7 Parts 650ml (Similarity score: 13.90)
- Tiramisu Dessert (Similarity score: 14.54)
- Milsa Profiteroles Sauce Au Chocolat (Similarity score: 14.68)
- Crème Glacée À La Vanille En Sandwich (Similarity score: 15.40)
- M&s,marks & Spencer,plant Kitchen 4 Kornoutky Čokoláda A Vanilka (Similarity score: 15.64)
- Adélie Cones Menthe Chocolat (Similarity score: 16.90)