Auchan Mezcla de pasas
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1309kj (313 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1309kj (313 calories/kcal) |
| Fiber | 7.2 |
| Fiber Points | 5 |
| Fiber Value | 7.2 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 85 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 5 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 85 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 11 |
| Proteins | 2.9g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.9g |
| Saturated Fat | 0.2g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 25% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 25% |
| Saturated Fat Value | 0.2g |
| Score | 3 |
| Sodium | 112.00000000000001mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 112mg |
| Sugars | 60g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 60g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Enerbio,ener Bio Apfelringe (Similarity score: 26.60)
- La Favorite,color Foods Figues Séchées Layers 500g (Similarity score: 27.16)
- Dattes D’algérie (Similarity score: 35.54)
- Casino Figues Séchées (Similarity score: 46.07)
- Rewe Beste Wahl Getrocknete Mangostreifen (Similarity score: 46.28)
- Tesco Tesco Dried Mango (Similarity score: 48.71)
- Pural Papaye (Similarity score: 50.43)
- Sainsbury's,by Sainsbury's Cut Mixed Peel (Similarity score: 51.06)
- Dolci Delizie Cubetti Di Cedro (Similarity score: 51.55)
- Deluxe Dulce De Membrillo Ecológico Con Canela (Similarity score: 52.37)
- Raisin Golden Jumbo (Similarity score: 52.90)
- Exopharm Exopharm Goji Cranberries Myrtilles Physalis Bio 100 G (Similarity score: 53.39)
- Exopharm Exopharm Mélange 4 Fruits Goji, Cranberries, Myrtilles, Physalis (Similarity score: 53.39)
- Plaza Mayor Plaza Mayor, Fig Cake With Almonds (Similarity score: 53.94)
- Auchan Raisins Secs Blonds (Similarity score: 54.51)