Bamboo Garden Kokoscrerme
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 860kj (206 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 860kj (206 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 91 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 5 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 91 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 6 |
| Proteins | 1.7g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 1.7g |
| Saturated Fat | 19.1g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 90.95238095238096% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 91% |
| Saturated Fat Value | 19.1g |
| Score | 6 |
| Sodium | 8mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 8mg |
| Sugars | 2.3g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.3g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Schroeder Kg Lait De Coco (Similarity score: 14.22)
- Asia Kokosnussmilch (Similarity score: 16.02)
- Lorado Kokosmilch (Similarity score: 23.44)
- Asia Green Garden Lait De Coco (Similarity score: 27.55)
- Ayam,ayam Brand Lait De Coco (Similarity score: 30.26)
- Racines Bio Crème Coco Bio (Similarity score: 30.34)
- Gepa Gepa Bio Kokosmilch (Similarity score: 30.78)
- Edeka Bio Kokosnussmilch 60% (Similarity score: 32.52)
- Ya Dessert Végétal Fermenté Au Lait De Coco (Similarity score: 34.98)
- Sweet Potato Patate Douce (Similarity score: 35.77)
- Ayam Brand,ayam Lait De Coco 1l (Similarity score: 36.13)
- La Vie Claire Creme De Coco (Similarity score: 36.25)
- Grain Market Coconut Milk (Similarity score: 39.02)
- Pamana, Processed Coconut Milk (Similarity score: 39.14)
- Coop Prix Guarantie,prix Guarantie,coop, Prix Garantie Coconut Cream (Similarity score: 40.01)