Black Kale Uzené čočkové stripsy
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 920kj (220 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 920.0kj (220 calories/kcal) |
| Fiber | 6.8 |
| Fiber Points | 5 |
| Fiber Value | 6.8 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0.8 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.8 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 10 |
| Proteins | 11.6g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 11.6g |
| Saturated Fat | 0.2g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 10.526315789473685% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 10.5% |
| Saturated Fat Value | 0.2g |
| Score | -8 |
| Sodium | 4.0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 4.0mg |
| Sugars | 0.9g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.9g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Ebly Ebly (Similarity score: 11.24)
- La Belle Iloise Nos Toasts Chauds (Similarity score: 15.18)
- Monop'daily Farfalle Au Poulet (Similarity score: 15.70)
- Bob's Red Mill Golden Couscous (Similarity score: 16.66)
- Chunky Avocado Dip & Spread (Similarity score: 18.77)
- Uncle Bens Riz Long Grain (Similarity score: 19.59)
- Zalm Filet Met Huid (Similarity score: 20.01)
- Markal Son De Blé (Similarity score: 21.05)
- Boya Sardinas De Las Rías Gallegas En Escabeche (Similarity score: 21.16)
- Amadori Le Birbe (Similarity score: 21.54)
- Ambrosial Llc Ambrosial, Organic Muesli Cereal, Goji Berry Pumpkin (Similarity score: 21.76)
- Nems Cocktail (Similarity score: 21.81)
- Food Directions Inc Brown Rice Pasta, Spirals (Similarity score: 21.89)
- Eden, Eden Foods Inc Eden, Organic Sprouted Brown Rice Mochi (Similarity score: 22.55)
- Eden, Eden Foods Inc Eden, Organic Sweet Brown Rice Mochi (Similarity score: 22.55)