Brioche des Rois au beurre
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1222kj (293 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1222kj (293 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 10 |
| Positive Points | 4 |
| Proteins | 8g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 8g |
| Saturated Fat | 5.1g |
| Saturated Fat Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio | 62.96296296296296% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 63% |
| Saturated Fat Value | 5.1g |
| Score | 6 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 9.2g |
| Sugars Points | 2 |
| Sugars Value | 9.2g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- 4 Chaussons Aux Pommes (Similarity score: 14.21)
- Dost Doğal Yoğurt (Similarity score: 17.45)
- Panettone Al Cioccolato (Similarity score: 17.60)
- Halter Bonbon Halter Sans Sucre Menthe Chocolat (Similarity score: 19.00)
- Auchan Tendres Fruits Sans Sucre (Similarity score: 21.82)
- La Veggisserie Veggine Fraisier (Similarity score: 21.94)
- Orange And Almond Dark Chocolate (Similarity score: 24.45)
- Crème Brûlée (Similarity score: 24.63)
- Ad Visor Van Leeuwen, Vegan Ice Cream, Coconuts & Cashews, Salted Caramel (Similarity score: 25.41)
- Panettone Sans Gluten Bio (Similarity score: 26.25)
- President Crème Fraîche Président (Similarity score: 27.34)
- Shahin Cassam Chenai Madecasse, Madagascar Chocolate, Cinnamon & Chili Pepper (Similarity score: 27.51)
- Terroir De France Fromage De Chèvre Terroir De France (Similarity score: 28.73)
- Buche De Chevre (Similarity score: 28.74)
- Pain Au Raisin Aop (Similarity score: 29.22)