can bech Mermelada sandia y melon
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1067kj (256 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1067kj (256 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 50 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 1 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 50 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 1 |
| Proteins | 0.9g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.9g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 12 |
| Sodium | 20mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 20mg |
| Sugars | 53.4g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 53.4g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Etxe Peio Confiture De Cerises Noires (Similarity score: 8.73)
- Confiture De Cerise Noire (Similarity score: 9.97)
- Les Confitures De Haute Soule Confiture De Cerises Noires (Similarity score: 9.97)
- Les Confitures De Haute Soule Confiture De Cerises Noires (Similarity score: 11.84)
- U Confiture Extra De Figue (Similarity score: 12.37)
- U Confiture De Pêches Et De Nectarines (Similarity score: 12.95)
- Migros Extra Confiture Framboise (Similarity score: 13.06)
- Migros Confiture Cerises Noird (Similarity score: 13.73)
- Confiture D Abricots Aux Amandes Rödel (Similarity score: 14.44)
- Carrefour Squiiiz Confiture De Fraise (Similarity score: 15.70)
- Bischofszell,migros Extra Confiture Abricots (Similarity score: 15.86)
- Clemente Jacques Clemente Jacques Mermelada De Fresa (Similarity score: 16.87)
- Aicha Confiture De Cerises Extra 430 G (Similarity score: 17.04)
- Charles Antona Confiture Cerise Noire (Similarity score: 17.91)
- Terra Agro Extra Džem Od Višanja (Similarity score: 18.27)