Coco cubes
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 837kj (201 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 837kj (201 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.5g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.5g |
| Saturated Fat | 20g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 88.49557522123894% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 88.5% |
| Saturated Fat Value | 20g |
| Score | 13 |
| Sodium | 44mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 44mg |
| Sugars | 4.9g |
| Sugars Points | 1 |
| Sugars Value | 4.9g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Coyo Coyo Coconut Milk Yogurt Alternative Chocolat (Similarity score: 10.69)
- Coconut Cream (Similarity score: 16.71)
- Chao An,chao'an Crème De Coco (Similarity score: 20.92)
- Ayam Crème De Coco Ayam™ (Similarity score: 25.40)
- Ayam Lait De Coco (Similarity score: 25.40)
- Ctc Food International Inc Coconut Cream (Similarity score: 26.22)
- Coconut Cream (Similarity score: 27.43)
- Gelato Vanilla Chocolate & Chips (Similarity score: 27.62)
- Riz Au Lait De Coco (Similarity score: 28.15)
- Romanza Vanille Eis (Similarity score: 28.45)
- Ayam Lait De Coco (Similarity score: 28.70)
- Lindt Assorted Chocolates Gourmet Truffles (Similarity score: 28.81)
- Pilos Smantana (Similarity score: 29.05)
- Dukat Kiselo Vrhnje 20% Mm (Similarity score: 29.07)
- Mizo Laktózmentes Tejfől 20% (Similarity score: 29.11)