Delhaize Panna cota
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1048kj (251 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1048kj (251 calories/kcal) |
| Fiber | 2.1 |
| Fiber Points | 2 |
| Fiber Value | 2.1 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 6.8 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 6.8 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 2 |
| Proteins | 3.2000000476837g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 3.2g |
| Saturated Fat | 7.9000000953674g |
| Saturated Fat Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio | 65.83333412806167% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 65.8% |
| Saturated Fat Value | 7.9g |
| Score | 12 |
| Sodium | 47.999998927115996mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 48mg |
| Sugars | 19g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 19g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Picard Tiramisu (Similarity score: 12.34)
- Delhaize Tiramisu (Similarity score: 12.94)
- Premium Ice Cream (Similarity score: 12.98)
- Magnum,unilever,miko Magnum Glace Batonnet Pistache 4x100ml (Similarity score: 13.23)
- Cherry Chocolate & Cream Bars, Cherry Chocolate & Cream (Similarity score: 13.77)
- Magnum Magnum Glace Bâtonnet Pistache 4x400ml (Similarity score: 13.88)
- Bontà Divina Tiramisù (Similarity score: 14.23)
- Patrimoine Gourmand Glace Chocolat Noir (Similarity score: 14.31)
- Spartan A Premium Ice Cream (Similarity score: 15.29)
- Tillamook Tillamook, Frozen Custard (Similarity score: 15.42)
- Ashby's Sterling Ashby's Sterling, Ice Cream, Amaretto Cherry (Similarity score: 15.57)
- Oberweis Dairy Ice Cream (Similarity score: 16.05)
- Leader Price Xtra Savoureux (Similarity score: 16.18)
- Céréal Cereal Chocopasta Puur (Similarity score: 16.18)
- Mousse Au Chocolat (Similarity score: 16.43)
Ingredients List
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)