Deluxe Cheesecake caramel & biscuit au cacao
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1025kj (245 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1025kj (245 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 16 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 4.8g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 4.8g |
| Saturated Fat | 6.3g |
| Saturated Fat Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio | 63.63636363636363% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 63.6% |
| Saturated Fat Value | 6.3g |
| Score | 16 |
| Sodium | 192mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 192mg |
| Sugars | 24.2g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 24.2g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Leclerc 6 Éclairs : Chocolat Et Vanille (Similarity score: 12.19)
- Sandwich (Similarity score: 14.09)
- Tres Leches Bar Cake Decorated (Similarity score: 19.40)
- Migros Tourte St Honoré (Similarity score: 19.63)
- Dr Oetker Mug Cake Pépites De Chocolat (Similarity score: 20.40)
- Pecan Turtle Trail Ice Cream (Similarity score: 21.05)
- Éclair Au Chocolat (Similarity score: 21.48)
- Tropezienne (Similarity score: 21.53)
- Sans Marque Eclair Chocolat (Similarity score: 21.94)
- Deluxe Cheesecake Caramel (Similarity score: 21.96)
- Trofic,marque Repère Trofic Éclairs Au Chocolat À La Crème Pâtissière (Similarity score: 22.02)
- E Leclerc Tropeziennes (Similarity score: 22.15)
- Eclairs Au Café (Similarity score: 24.19)
- Rich Products Corporation Rich Products Corp , Tres Leches Cake (Similarity score: 24.39)
- Peanut Butter Cup Ice Cream Bar (Similarity score: 25.84)