El Corte Ingles Sándwich de helado sabor a nata sin azúcares añadidos
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 975kj (234 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 975kj (234 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 10 |
| Positive Points | 3 |
| Proteins | 5.4g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 5.4g |
| Saturated Fat | 7.1g |
| Saturated Fat Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio | 91.02564102564102% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 91% |
| Saturated Fat Value | 7.1g |
| Score | 7 |
| Sodium | 120mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 120mg |
| Sugars | 4.5g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 4.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Carrefour Mini Sandwich Sabor Nata (Similarity score: 5.31)
- Gerio Geriovit (Similarity score: 24.52)
- Co Yo Organic Natural Coconut Milk Yoghurt Alternative (Similarity score: 26.77)
- Stimorol Candy Sensation (Similarity score: 27.83)
- Crunchy Peanut Butter (Similarity score: 29.13)
- Carrefour Helado Sandwich Sin Azúcar (Similarity score: 29.17)
- K Classic Bonbon Kirsche (Similarity score: 32.03)
- Professional Cream,cooperlat,tre Valli Professional Cream (Similarity score: 33.52)
- Ja! Natürlich Mozzarella (Similarity score: 33.62)
- Despinoy Bêtises De Cambrai Sans Sucres (Similarity score: 34.42)
- Halter Bonbon Halter Sans Sucre Cafe (Similarity score: 35.96)
- Wang Korea Stick Rice Cake (Similarity score: 36.30)
- Ferrainolo Stracciatella (Similarity score: 36.63)
- Rewe Frei Von Mozzarella Laktosefreu (Similarity score: 36.66)
- Picard Tartelettes Fines Aux Abricots (Similarity score: 36.82)