Erabliere Gilles Parent Et Filles Sirop d'érable
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 920kj (220 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 920kj (220 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 2 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 0.48g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.48g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- The Fairy Tale Bakery Inc Fairy Tale Bakery, German Rye Bread (Similarity score: 17.65)
- J & B Blended Scotch Whisky (Similarity score: 19.09)
- White Corn Tortillas (Similarity score: 22.45)
- Great Value White Corn Tortillas (Similarity score: 22.45)
- Reina Yogur Estilo Griego 0% Capuccino (Similarity score: 23.69)
- Little Extra La Moutarde (Similarity score: 25.06)
- La Vie Claire Riz Cuisine 100% Végétal (Similarity score: 26.57)
- Sauces Soja Sucrées (Similarity score: 27.16)
- White Corn Tortillas (Similarity score: 27.67)
- Filet De Saumon (Similarity score: 30.19)
- Signature Kitchens Fat Free Whipped Topping (Similarity score: 30.22)
- Fat Free Whipped Topping (Similarity score: 30.22)
- Whipped Topping (Similarity score: 30.22)
- Harris Teeter Fat Free Whipped Topping (Similarity score: 30.22)
- Fat Free Whipped Topping (Similarity score: 30.22)