Sauces soja sucrées
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 937kj (224 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 937kj (224 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 1 |
| Proteins | 2.9g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.9g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 1 |
| Sodium | 32mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 32mg |
| Sugars | 2.9g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.9g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Hipro Citron (Similarity score: 16.84)
- La Suprema Corn Tortillas (Similarity score: 19.14)
- Little Extra La Moutarde (Similarity score: 19.19)
- Bashas' Bashas', Corn Tortillas (Similarity score: 19.42)
- Filet De Saumon Asc (Similarity score: 21.81)
- Maestro Tortillero Tortilla De Maíz Nixtamalizado Con Tomate Y Chile Chipotle Maestro Tortillero Alfimexsa S De R L De C V 500g (Similarity score: 22.11)
- J & B Blended Scotch Whisky (Similarity score: 22.60)
- High5 Energy Gel Citrus Bust 20 X 38gr (Similarity score: 24.52)
- Spar Ice Tea (Similarity score: 26.27)
- Nestlé Clinutren Concentré Vanille (Similarity score: 26.28)
- Mission Street Tacos Corn Tortillas (Similarity score: 26.33)
- Gummi Bears, Albanese Confectionery Group Inc Gummi Bears (Similarity score: 26.81)
- Erabliere Gilles Parent Et Filles Sirop D'érable (Similarity score: 27.16)
- Albergian Crema Di Marroni Con Vaniglia (Similarity score: 27.59)
- Delical Délical Hp Hc Boisson (Similarity score: 27.59)