J & B Blended scotch whisky
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 929kj (223 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 10 |
| Energy Value | 929kj (223 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | Yes |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 10 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 10 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Erabliere Gilles Parent Et Filles Sirop D'érable (Similarity score: 19.09)
- High5 Energy Gel Citrus Bust 20 X 38gr (Similarity score: 20.20)
- High5 High Five Energy Gel Juicy Orange (Similarity score: 20.99)
- Sauces Soja Sucrées (Similarity score: 22.60)
- Little Extra La Moutarde (Similarity score: 23.73)
- Reina Yogur Estilo Griego 0% Capuccino (Similarity score: 24.75)
- Spar Ice Tea (Similarity score: 24.87)
- Filet De Saumon Asc (Similarity score: 26.37)
- Gummi Bears, Albanese Confectionery Group Inc Gummi Bears (Similarity score: 28.67)
- Hipro Citron (Similarity score: 28.84)
- Fat Free Whipped Topping (Similarity score: 30.06)
- Fat Free Whipped Topping (Similarity score: 30.06)
- Whipped Topping (Similarity score: 30.06)
- Fat Free Whipped Topping (Similarity score: 30.06)
- Fat Free Whipped Topping (Similarity score: 30.06)
Ingredients List
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)