Eric Bur Confiture de lait noisette beurre salé
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1230kj (294 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1230kj (294 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 17 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 8.3g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 8.3g |
| Saturated Fat | 5.1g |
| Saturated Fat Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio | 52.57731958762887% |
| Saturated Fat Ratio Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio Value | 52.6% |
| Saturated Fat Value | 5.1g |
| Score | 17 |
| Sodium | 120mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 120mg |
| Sugars | 37g |
| Sugars Points | 8 |
| Sugars Value | 37g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Le Bois Jumel Confiture De Lait Noisette Beurre Salé (Similarity score: 0.00)
- Le Bois Jumel Confiture De Lait Noisette Beurre Salé (Similarity score: 0.00)
- Mondelez Oreo Eis Im Becher, Oreo Keksstücke Und Weiße Scho (Similarity score: 15.08)
- Churro Tons Of Toppings Buried In Soft Ice Cream, Churro (Similarity score: 18.89)
- Belmont Cheesecake (Similarity score: 22.55)
- Confiture De Lait Menthe Chocolat (Similarity score: 22.63)
- Mochi Té Matcha (Similarity score: 23.54)
- Cheesecake (Similarity score: 23.54)
- Moose Tracks (Similarity score: 24.46)
- Ice Cream (Similarity score: 26.00)
- Kroger Banana Cream Pie (Similarity score: 26.05)
- Friendly's Friendly's, Ice Cream Cone, Vanilla Krunch (Similarity score: 27.04)
- Haagen Dazs, Ice Cream, Spiced Pecan Turtle, Spiced Pecan Turtle (Similarity score: 27.27)
- Peanut Butter Fudge Swirl Ice Cream (Similarity score: 27.28)
- Rich Products Corp Creamy Vanilla Ice Cream, Rippled With Caramel & Crushed Praline Pecans, On A Fudge Topped Chocolate Cookie Crust, With Whipped Topping, Caramel Drizzle & Chocolate Flavored Drizzle Sundae Premium Ice Cream Cake, Caramel Turtle (Similarity score: 28.25)