eroski Cono sabor limón
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1100kj (263 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1100kj (263 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 19 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 3g |
| Saturated Fat | 9.6g |
| Saturated Fat Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio | 87.27272727272727% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 87.3% |
| Saturated Fat Value | 9.6g |
| Score | 19 |
| Sodium | 100mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 100mg |
| Sugars | 28g |
| Sugars Points | 6 |
| Sugars Value | 28g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Hacendado Tarta Caramelo (Similarity score: 13.09)
- Tartufo (Similarity score: 13.27)
- La Menorquina Tarta Fantástica (Similarity score: 13.39)
- The Fresh Ice Cream Company Llc Steve's, Ice Cream, Thai Peanut Butter Pretzel (Similarity score: 20.66)
- Milka Milka Vanilla & Chocolate Heart (Similarity score: 21.88)
- Italiamo,lidl Torta Della Nonna (Similarity score: 23.62)
- Profiteroles (Similarity score: 23.78)
- Ice Cream (Similarity score: 24.37)
- Til The Cows Come Home Please Sir, I Want S'more Graham Cracker Ice Cream With Marshmallow Swirls, Graham Crunch And Chocolate Flavored Chunks (Similarity score: 25.89)
- Carrefour Chocolat Pistache (Similarity score: 25.94)
- Emmi Bontà Divina Profiteroles (Similarity score: 26.01)
- Bonta Divina Bonta Divina Profiteroles X2 +1 Gratuit Ea (Similarity score: 26.08)
- Buche Glacée Caramel Vanille Bourbon (Similarity score: 27.20)
- Leader Price 6 Cônes Saveur Spéculoos (Similarity score: 28.41)
- Profiteroles (Similarity score: 28.47)