Eroski Fideo grueso
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1172kj (281 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1172kj (281 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 8.8g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 8.8g |
| Saturated Fat | 0.2g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 20% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 20% |
| Saturated Fat Value | 0.2g |
| Score | -2 |
| Sodium | 8mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 8mg |
| Sugars | 2.4g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.4g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- La Bolognese S R L Durum Wheat Semolina Pasta (Similarity score: 8.20)
- Trofie (Similarity score: 9.89)
- Baule Volante Trofie Semintegrali (Similarity score: 10.68)
- Toque Du Chef Pâtes Fraîches (Similarity score: 12.98)
- Terre D’italia Orecchiette Di Puglia (Similarity score: 13.59)
- La Bolognese S R L Zona Industriale 1 Orogiallo Fresh Pasta (Similarity score: 13.69)
- En Cuisine,promocash Fettuccini (Similarity score: 13.97)
- Linguine Pâtes Tricolores (Similarity score: 14.22)
- Saint Jean Tagliatelles Aux Oeufs Frais (lot De 2) (Similarity score: 15.43)
- Tre Mulini Piadina Integrale Tre Mulini (Similarity score: 15.59)
- Divella Orecchiette (Similarity score: 16.02)
- Despar, Spar Orecchiette (Similarity score: 16.10)
- Robert Esposito Linguine Aux Oeufs Frais (Similarity score: 16.78)
- Robert Esposito Tagliatelles (Similarity score: 16.78)
- Luison Tagliatelle (Similarity score: 18.13)