Eskigel Coni alla panna
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1201kj (288 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1201kj (288 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 19 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.8g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.8g |
| Saturated Fat | 11g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 73.33333333333333% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 73.3% |
| Saturated Fat Value | 11g |
| Score | 19 |
| Sodium | 120mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 120mg |
| Sugars | 26g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 26g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Fresh Foods Market Fresh Foods Market, Ice Cream Cake With Broken Cookie Pieces (Similarity score: 7.60)
- Twix Barres Glacées (Similarity score: 11.26)
- Mars Chocolat France Twix Ice Cream Bar (Similarity score: 11.26)
- Cheesecake Framboos (Similarity score: 11.43)
- Pantera Rosa Helado (Similarity score: 11.66)
- Motta, Nestlé Maxibon Cereal Mix (Similarity score: 12.96)
- Carrés Ronds Speculoos (Similarity score: 13.63)
- Gelatelli Mini Neo Ice Cream Cones (Similarity score: 16.58)
- Adelie Vanille Pecan Caramel Au Beurre Sale (Similarity score: 16.94)
- Twix Inspiration Spéculoos (Similarity score: 17.23)
- Profiteroles (Similarity score: 17.39)
- Profiteroles (Similarity score: 17.39)
- Profiteroles Tradicionale (Similarity score: 17.91)
- Ice Cream (Similarity score: 18.32)
- Bassetts Bassetts, Preston Steves Ice Cream, Guatemalan Ripple (Similarity score: 18.34)