Esselunga Panna da cucina
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 983kj (235 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 983kj (235 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.5g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.5g |
| Saturated Fat | 17g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 73.91304347826086% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 73.9% |
| Saturated Fat Value | 17g |
| Score | 12 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 3.5g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 3.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Milfina Mascarpone Light New Lifestyle (Similarity score: 7.55)
- Panna Da Cucina (Similarity score: 9.49)
- Panna Da Cucina (Similarity score: 9.49)
- Panna Da Cucina (Similarity score: 9.50)
- Leader Price Crème Légère Sucrée Aromatisée Vanille (Similarity score: 12.92)
- Panna Da Cucina (Similarity score: 12.93)
- Selex Panna Da Cucina Uht Lunga Conservazione (Similarity score: 12.95)
- Coal Panna Da Cucina (Similarity score: 12.95)
- Sigma Panna Da Cucina (Similarity score: 12.95)
- Panna Da Cucina (Similarity score: 12.95)
- Pam & Panorama Panna Da Cucina Cremosa (Similarity score: 12.95)
- Bennet Panna Da Cucina (Similarity score: 12.96)
- Coop Panna Da Cucina (Similarity score: 13.46)
- Pennyvalbontà Panna Da Cucina Uht (Similarity score: 14.19)
- Alnatura Schmand 24% Fett (Similarity score: 14.60)