Panna Da Cucina
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 983kj (235 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 983kj (235 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 3g |
| Saturated Fat | 15.5g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 67.3913043478261% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 67.4% |
| Saturated Fat Value | 15.5g |
| Score | 12 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 3.9g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 3.9g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Panna Da Cucina (Similarity score: 0.00)
- Panna Da Cucina (Similarity score: 1.27)
- Milfina Mascarpone Light New Lifestyle (Similarity score: 8.06)
- Esselunga Panna Da Cucina (Similarity score: 9.49)
- Bennet Panna Da Cucina (Similarity score: 11.77)
- Coal Panna Da Cucina (Similarity score: 11.77)
- Pam & Panorama Panna Da Cucina Cremosa (Similarity score: 11.77)
- Sigma Panna Da Cucina (Similarity score: 11.77)
- Panna Da Cucina (Similarity score: 11.77)
- Selex Panna Da Cucina Uht Lunga Conservazione (Similarity score: 11.77)
- Crai Panna Da Cucina (Similarity score: 12.81)
- Pennyvalbontà Panna Da Cucina Uht (Similarity score: 13.15)
- Coop Panna Da Cucina (Similarity score: 13.80)
- U Crème Légère Sucrée Et Vanillée Uht Sous Pression 21%mg (Similarity score: 13.99)
- Panna Da Cucina (Similarity score: 14.68)