Panna da cucina
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 992kj (238 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 992kj (238 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.5999999046326g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.6g |
| Saturated Fat | 17g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 72.3404255319149% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 72.3% |
| Saturated Fat Value | 17g |
| Score | 12 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 3.7000000476837g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 3.7g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Coop Panna Da Cucina (Similarity score: 2.13)
- Pennyvalbontà Panna Da Cucina Uht (Similarity score: 4.13)
- Alnatura Schmand 24% Fett (Similarity score: 6.06)
- Crai Panna Da Cucina (Similarity score: 6.16)
- Tre Valli Panna Da Cucina (Similarity score: 6.65)
- Primia Panna Da Cucina (Similarity score: 8.36)
- Esselunga,alinor Panna Da Cucina (Similarity score: 8.36)
- Ja! Ja! Schmand (Similarity score: 9.16)
- K Classic Frischer Schmand (Similarity score: 11.52)
- Ja! Ja! Schmand 24% Fett (Similarity score: 11.79)
- Esselunga Panna Da Cucina (Similarity score: 12.93)
- Milsani Schmand (Similarity score: 13.58)
- U Crème Légère Sucrée Et Vanillée Uht Sous Pression 21%mg (Similarity score: 13.64)
- Milfina Mascarpone Light New Lifestyle (Similarity score: 14.39)
- Panna Da Cucina (Similarity score: 14.68)