Esselunga,eskigel Minibiscotto alla panna
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1230kj (294 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1230kj (294 calories/kcal) |
| Fiber | 0.7 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.7 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 15 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 5.7g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 5.7g |
| Saturated Fat | 6.3g |
| Saturated Fat Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio | 69.23076923076923% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 69.2% |
| Saturated Fat Value | 6.3g |
| Score | 15 |
| Sodium | 100mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 100mg |
| Sugars | 22.9g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 22.9g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Sigma Cono Panna (Similarity score: 11.60)
- Tops Cookie Dough Ice Cream (Similarity score: 13.27)
- Häagen Dazs Haagen Dazs Cookie Dough Chip (Similarity score: 14.93)
- Häagen Dazs Crème Glacée Cookie Dough Chip (Similarity score: 14.93)
- Franprix Tiramisu Aux Spéculoos (Similarity score: 16.01)
- Deluxe Tiramisu (Similarity score: 17.44)
- Tripple Chocolate Cone (Similarity score: 17.95)
- Olde Fashioned Chocolate Ice Cream With A Fudge Center, Dipped In Chocolate And Topped With Chocolate Cookie Pieces On A Chocolate Cone, Triple Chocolate Cones (Similarity score: 17.95)
- Frozen Dairy Dessert Cones (Similarity score: 18.41)
- Ice Cream (Similarity score: 18.58)
- Colomba In Crema Di Cioccolato (Similarity score: 19.00)
- Gelato Cone (Similarity score: 19.77)
- Nestlé Glace Cookie (Similarity score: 20.63)
- Triple Chocolate Malt Flavored Ice Cream; Fudge Swirls; Chocolaty Chips; Chocolaty Malt Balls; Chocolaty Fudge Bunnies (Similarity score: 21.93)
- Wafer With Fudge Frozen Dairy Dessert Cones, Wafer With Fudge (Similarity score: 22.11)