Fibra di avena
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 795kj (191 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 795.0kj (191 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.4g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.4g |
| Saturated Fat | 0.1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 50.0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio Value | 50.0% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 2 |
| Sodium | 40.0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40.0mg |
| Sugars | 0.1g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Milfina Lait (Similarity score: 16.46)
- Bagelovers Inc Italian Bread (Similarity score: 19.05)
- La Belle Chaurienne Canard Sauce Poivre Vert (Similarity score: 20.42)
- Cora Lait Demi Écrémé (Similarity score: 23.64)
- Valio Crème Fraîche Lätt, Kokbar (Similarity score: 23.81)
- Danone Orange Ananas (Similarity score: 24.45)
- Leche Bizkaia Esnea Leche Semidesnatada (Similarity score: 24.91)
- Petits Filous (Similarity score: 25.22)
- Croquetas Ricas Croquetas De Puerros Confitados, Dátiles Y Zanahorias (Similarity score: 25.25)
- Lactel Lait Demi Écrémé Enrichi En Vitamine D (Similarity score: 25.75)
- Morrisons Vanilla Custard (Similarity score: 26.40)
- Ice Cream (Similarity score: 26.62)
- Morrisons Clotted Cream Rice Pudding (Similarity score: 26.73)
- Fior Di Natura,eurospin Panna Vegetale Soia (Similarity score: 27.45)
- Alsa, Unilever Panna Cotta (Similarity score: 27.46)