Filet de colin
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 925kj (222 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 925kj (222 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 5 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 14.5g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 14.5g |
| Saturated Fat | 1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 10.416666666666668% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 10.4% |
| Saturated Fat Value | 1g |
| Score | 0 |
| Sodium | 279.99999999999994mg |
| Sodium Points | 3 |
| Sodium Value | 280mg |
| Sugars | 0.1g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- U Nuggets De Filet De Poulet (Similarity score: 4.95)
- U Nuggets De Filet De Poulet (Similarity score: 4.95)
- Le Comptoir De Soizic Rillettes De Sardines (Similarity score: 8.75)
- Sofine Thai Spiced Tofu A La Minute (Similarity score: 9.51)
- Coquelicot Provence Ravioli Bolognaise Vegan (Similarity score: 11.23)
- Tesco Bread Cod Fillets (Similarity score: 12.39)
- Magioni Cauliflower Pizza Crust (Similarity score: 13.26)
- Mix Buffet Penne Poulet Parmesan & Sauce Pesto Petit Brownie Au Chocolat (Similarity score: 14.13)
- Mix Penne Poulet Parmesan & Sauce Pesto Petit Brownie Au Chocolat (Similarity score: 14.13)
- Carpaccio De Boeuf (Similarity score: 14.81)
- 2 Salmon Spinach Lemon Fishcakes (Similarity score: 15.22)
- Flamingo Filets De Poitrine De Poulet (Similarity score: 16.38)
- Birds Eye 28 Fish Fingers Cod (Similarity score: 18.04)
- Birdseye 30 Fish Fingers Cod (Similarity score: 18.19)
- Tuna Salad (Similarity score: 18.22)