Filetes de bonito
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1201kj (288 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1201.0kj (288 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 9 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 21.7g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 21.7g |
| Saturated Fat | 4.2g |
| Saturated Fat Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio | 18.83408071748879% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 18.8% |
| Saturated Fat Value | 4.2g |
| Score | 4 |
| Sodium | 200.0mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 200.0mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Conservas Catalina Bonito Del Norte Conservas Catalina (Similarity score: 13.00)
- Arlequin Mejillones En Escabeche (Similarity score: 16.25)
- Mejillones Gigantes En Escabeche (Similarity score: 16.36)
- Mejillones En Escabeche (Similarity score: 16.36)
- Mejillones En Escabeche (Similarity score: 16.36)
- Mejillones En Escabeche (Similarity score: 16.38)
- Mejillones (Similarity score: 16.38)
- Mejillones (Similarity score: 16.38)
- Mejillones En Escabeche (Similarity score: 16.38)
- Mejillones Fritos En Escabeche (Similarity score: 16.38)
- Mejillones Sel Pacifico En Escabeche (Similarity score: 16.38)
- Mejillones En Escabeche (Similarity score: 16.38)
- Italian Susage Tortelloni (Similarity score: 20.04)
- Tortellini Boeuf Braisé (Similarity score: 21.21)
- Versace Tagliatelle Aux Oeufs (Similarity score: 23.39)