Filets de maquereaux fumés au poivre
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1088kj (261 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1088kj (261 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 18.9g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 18.9g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | -2 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Grillspeck Lard A Griller (Similarity score: 5.80)
- Falait Tartino Cuisto (Similarity score: 10.18)
- Bourgain Et Fils Filet De Maquereau (Similarity score: 12.33)
- Orecchiette (Similarity score: 15.10)
- Kc Central Trading Co Kc Central Trading Co , Soybean With Shiitake Mushroom (Similarity score: 15.16)
- Fabi Saa Fabi Saa, White Hominy Corn (Similarity score: 15.51)
- Président,lactalis Fromage Fondu Pour Tartine Président (Similarity score: 17.40)
- Dona Harricots Blanc Tetovac (Similarity score: 18.11)
- Los Amigos Tortilla Mfg Inc Corn Tortillas (Similarity score: 19.17)
- Instants Nature Haricots Blancs Gourmets Bio (Similarity score: 19.58)
- Monbio Haricot Rouge Monbio (Similarity score: 21.69)
- Instants Nature Haricots Rouges (Similarity score: 21.69)
- Bagel (Similarity score: 22.13)
- Vermont Bread Company Whole Wheat Bread (Similarity score: 22.17)
- Iogusto Apulia Orecchiette Rustiche (Similarity score: 22.95)