Francis Miot confiture rhubarbe fraise
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 929kj (223 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 929kj (223 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 60 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 1 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 60 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 1 |
| Proteins | 0.5g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.5g |
| Saturated Fat | 0.1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 50% |
| Saturated Fat Ratio Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio Value | 50% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 11 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 52.8g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 52.8g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Hacendado Mermelada De Melocotón (Similarity score: 20.57)
- Les Recettes De Juliette Confiture Extra De Fraise A La Cassonade (Similarity score: 27.39)
- L'épicurien Amour En Cage Physalis (Similarity score: 29.03)
- Biolo Klock Confiture De Reines Claude (Similarity score: 30.53)
- Rewe Beste Wahl,rewe Mango Maracuja (Similarity score: 32.99)
- Le Coq Noir Confiture Mangue Passion (Similarity score: 38.81)
- Grandessa,w L Ahrens Konfitüre Extra 50% Frucht, Erdbeere (Similarity score: 39.43)
- Confiture De Cerise (Similarity score: 40.05)
- Confiture De La Creation Confiture Artisanale Rhubarbe (Similarity score: 41.03)
- Le Pelerin Des Saveurs Crème Marron (Similarity score: 41.62)
- La Selva,laselva Erdbeere Konfitüre Extra Laselva (Similarity score: 43.98)
- Les Confitures De La Creation Confiture Artisanale Mangue (Similarity score: 44.12)
- Jean Larnaudie,larnaudie Confit De Figues (Similarity score: 44.13)
- Marie Du Cléray Confiture Fraise Et Rhubarbe (Similarity score: 44.23)
- Maintal Erdbeere Konfitüre Extra (Similarity score: 44.76)