Frigo Frigo chuches
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 812kj (195 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 812kj (195 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 10 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.5g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.5g |
| Saturated Fat | 4.8g |
| Saturated Fat Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio | 52.17391304347826% |
| Saturated Fat Ratio Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio Value | 52.2% |
| Saturated Fat Value | 4.8g |
| Score | 10 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 19g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 19g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Monardo, Dolciaria Monardo Margherite Con Cuore Di Crema Al Cacao E Nocciole (Similarity score: 9.09)
- Creme Glacee À La Vanille Bourbon (Similarity score: 22.09)
- Laima Rits (Similarity score: 23.70)
- Mon Bio Gourmand Crème Glacée Au Chocolat (Similarity score: 23.83)
- Yaourt (Similarity score: 25.51)
- Nestlé Velours De Crème Chocolat Caramel (Similarity score: 26.02)
- Knusperone Muesli (Similarity score: 26.96)
- Nestlé Aéro Truffle (Similarity score: 27.43)
- La Veggisserie Coffret De 12 Macarons (Similarity score: 28.55)
- Steccolecco Steccolecco Fondente (Similarity score: 28.59)
- Gelato Alla Vaniglia (Similarity score: 28.78)
- Frigo Chuches Helados Sabor Nubes, Cola, Ladrillos Y Moras Sin Gluten (Similarity score: 29.43)
- Seitenbacher Bio Müsli Erdbeer&schoko 613 (Similarity score: 31.04)
- Southern Style Peach Crumble, Southern Style Peach (Similarity score: 31.26)
- Coppette Di Gelato Alla Nocciola (Similarity score: 31.57)