Gnocchi di patate Badia
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 841kj (202 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 841kj (202 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 3 |
| Proteins | 5.4g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 5.4g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | -1 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Nomen Arroz Bomba (Similarity score: 4.80)
- La Campera Masa Para Tamales (Similarity score: 6.18)
- Pesto Oriental (Similarity score: 6.28)
- Golden Butterfly Riz Gluant (Similarity score: 6.32)
- Golden Butterfly Riz Gluant (Similarity score: 6.32)
- Zeropin Maccheroni, Organic (Similarity score: 6.32)
- Cottage Cheese (Similarity score: 6.32)
- Farfalle (Similarity score: 6.33)
- Pasta Bossolasco Pasta Di Semola (Similarity score: 6.49)
- Riviana Foods Inc , Riceselect Original Pearl Couscous (Similarity score: 6.49)
- Spaghetti Durum Wheat Pasta (Similarity score: 6.94)
- Président,fraidoux Fraidoux (Similarity score: 7.19)
- Livegfree Organic Brown Rice & Quinoa Fusilli (Similarity score: 7.27)
- Pasta Di Gragnano Faella (Similarity score: 7.56)
- Pastas Roma (Similarity score: 8.37)