Honig Spaghettini
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1121kj (268 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1121kj (268 calories/kcal) |
| Fiber | 1.9 |
| Fiber Points | 1 |
| Fiber Value | 1.9 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 6 |
| Proteins | 8.6g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 8.6g |
| Saturated Fat | 0.1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 9.090909090909092% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 9.1% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | -3 |
| Sodium | 8mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 8mg |
| Sugars | 2.6g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.6g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Crackers Bio Di Sorgo (Similarity score: 12.68)
- Vitakrone Salade De Thon Cocktail (Similarity score: 13.33)
- Froiz Masa Para Pizzas Froiz (Similarity score: 13.71)
- Napolina Spaghetti (Similarity score: 15.40)
- Efefirat Kichererbsen Getrocknet Pois Chiches Séchés (Similarity score: 16.54)
- Gaia 250g Pain Essene Ble Sesame (Similarity score: 17.48)
- Kids Cuts Dinosaur Pasta (Similarity score: 17.69)
- Severino Homemade Pasta, Severino Pasta Mfg Severino Homemade Pasta, Fusilli Tricolor Pasta Rustica (Similarity score: 17.69)
- Severino Homemade Pasta, Severino Pasta Mfg Severino Homemade Pasta, Ziti Pasta Rustica (Similarity score: 17.69)
- Severino Homemade Pasta, Severino Pasta Mfg Severino Homemade Pasta, Gemelli Hand Packed Pasta Rustica (Similarity score: 17.69)
- San Miguel Arroz Jasmine San Miguel (Similarity score: 18.27)
- Midwest Pasta Co Vermicelli (Similarity score: 18.35)
- Midwest Pasta Co Spaghetti (Similarity score: 18.35)
- Légumor,haudecoeur Maïs Pop Corn (Similarity score: 18.72)
- Picon Fromage Fondu (Similarity score: 18.76)